До втрати слуху може призвести і ожиріння

1 849

Щоб довести наявність зв’язку приглухуватості з зайвою вагою людини, вчені Ванського університету, що у Туреччині, провели дослідження, в якому взяли участь жінки різної вікової категорії – від 18 до 40 років, з різним ступенем ожиріння.

За допомогою аудіометричних тестів перевірили жінок на те, як вони сприймають високо- й низькочастотні звуки. Згідно отриманих результатів, на слухову функцію людини дійсно може вплинути зайва вага. Ризик приглухуватості буде рости разом з її набором. Це не позитивний результат, але і панікувати з-за цього не варто. Якщо поступово приводити в норму свою вагу, можна повністю позбавитися від цієї загрози.

Фізичні навантаження виключать можливість погіршення слуху

У США раніше вже проводилися такого роду дослідження. Популярне американське видання American Journal of Medicine опублікувало у 2013 році отримані результати, які стверджують, що саме контроль своєї ваги і ведення активного стилю життя допоможуть захистити власний слух. Всі 68 тисяч представниць прекрасної статі, які взяли участь у цьому великому і багаторічному дослідженні (починаючи з 1989 року) пройшли вимірювання ваги та інших різних параметрів, оцінювання рівня гостроти слуху, і також називали фізичні вправи, які робили.

Ці відомості підтвердили сильну взаємопов’язаність наявності у людини надмірної ваги, зниженої фізичної активності і приглухуватості. Висновок: чим менше індекс маси тіла жінки, яка веде активний спосіб життя, вона має на 17% менше шансів виявити часткове порушення слуху до старості. Якщо у жінки, яка брала участь в експерименті, обхват талії був більше 80 см, ризик погіршення слуху збільшувався на 11%. 27% ризику отримували ті, у кого обхват талії перевищував 88 сантиметрів.

Чи правда, що ожиріння у підлітків може мати подвійно небезпечний вплив?

В 2013 році, в американському медичному виданні The Laryngoscope були викладені ще одні результати. Тестування довели, що ожиріння у підлітків удвічі підвищує загрозу втрати слуху на одне вухо. Діти віком 10-17 років з нормальною вагою менш схильні до таких ризиків, ніж їх однолітки з великою вагою. Порада батькам: контролюйте вагу своєї дитини, щоб уникнути проблем з порушенням слуху та низкою інших неприємностей, які виникають на ґрунті ожиріння.

Щоб придбати слухові апарати в Києві, перейдіть за посиланням офіційного сайту компанії «Беттертон» —bettertone.com.ua.

Вам также могут понравиться Еще от автора

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.