Можливості виправлення прикусу у дорослому віці

753

Ортодонтичне лікування

На практиці спостерігається багато випадків, коли людина тільки в дорослому віці починає усвідомлювати, що криві зуби заважають їй нормально існувати, знижуюють самооцінку при спілкуванні з колегами по роботі, друзями і незнайомими людьми та псують настрій. Багато хто думає, що час сплинув, вже нічого не можна вдіяти і цим доводить себе до депресивних станів та нервових зривів. Однак, це хибна думка. Стоматологія не стоїть на місці і можливості сучасної ортодонтії забезпечують ефективне ортодонтичне лікування пацієнтам будь-якого віку. Звичайно, у дітей та підлітків процес виправлення прикусу відбувається набагато скоріше, ніж у дорослих. Але головне те, що можливість добитися позитивного ефекту є реальністю.

В яких випадках потрібно вирівнювати зубний ряд

Пацієнти звертаються до стоматолога для виправлення прикусу з різними цілями. Для одних ортодонтичне лікування — це мета досягти гарного зовнішнього вигляду, для інших — відновити чи покращити жувальні функції, позбутися проблем із суглобами або головних болей, що можуть бути викликані перенапруженням щелепних м’язів при неправильному змиканні зубів.

Показань до вирівнювання зубів існує чимало. Серед них потребують особливої уваги наступні:

 • скупченість зубів або неправильне розташування окремих з них;
 • щілини між зубами;
 • викривлення нижнього та/або верхнього зубного ряду;
 • болі і клацання в скронево-нижньощелепному суглобі;
 • дефекти дикції із-за неправильного прикусу;
 • сильно виступаючі передні зуби;
 • різні паталогії прикусу.

Як виглядає правильний прикус

Вирівнювання прикусу зубів

Визначити свій тип змикання зубів можна самостійно. Щоб зрозуміти, який має бути правильний прикус, потрібно стати перед дзеркалом, зробити ковток і в такому положенні зафіксувати зуби. При правильному прикусі лінія змикання має виглядата наступним чином:

 • між верхнім і нижнім зубним рядом не повинно бути ніяких щілин, тобто усі зуби мають стикатися один із одним;
 • верхні різці та ікла повинні трішки прикривати відповідні зуби нижнього ряду і знаходитись на одній уявній вертикальній лінії;
 • якщо робити жувальні рухи, ніби перетираючи їжу, то задіяні при цьому всі премоляри і моляри повинні постійно контактувати один із одним;
 • форма верхньої зубної дуги має виглядати як півовал, нижньої — як парабола.

Лікування неправильного прикусу у дорослих

Існує два методи виправлення дефектів зубного ряду — ортодонтичне лікування та хірургічне втручання.

Перший метод полягає в застосуванні так званих ортодонтичних конструкцій — знімних і незнімних. Це можуть бути брекет-системи, капи, елайнери, тощо. Якщо мова йде про ортодонтичне лікування у дорослих, то в таких випадках застосовуюються виключно незнімні системи.

Другий метод полягає в хірургічній корекції форми дефектної щелепи та напрямку росту зубів.

У разі наявнсті у пацієнта складних дефектів прикусу, пов’язаних, наприклад, із порушенням росту щелепи, лікарі застосовуюють комплексний метод, який поєднує ортодонтичне лікування та хірургічне втручання.

Як лікувати неправильний прикус у дорослого визначить тільки ортодонт після повного обстеження, яке, крім візуального огляду, включає проведення рентгену зубів/КТ та виготовлення моделей із гіпсу.

Коли краще виправити прикус

Питання про те, в якому віці можна виправити прикус, завжди на часі і хвилює багатьох людей. Взагалі, вирішення цієї проблеми залежить від багатьох факторів і визначається лікарем для кожного пацієнта в індивідуальному порядку. Але більшість фахівців схиляються до думки, що виправлення неправильного прикусу і вирівнювання зубів краще проводити в підлітковому віці — плюс-мінус 9-11 років. Це пов’язано із тим, що саме в цей період організм дитини активно розвивається, росте і у неї остаточно формується щелепна система.

У дорослих лікувальний процес і складніший, і по часу довший, тому що в них вже відбулося формування щелепних кісток, виробилися певні звички, пов’язані із функціями мови, жування та ін. Крім того, чим старше людина, тим у неї сповільнюється кровопостачання тканин, а зуби стають більш крихкішими.

Від чого залежить ортодонтичне лікування

Отримання ефективного результату від проведення процедури виправлення прикусу залежить перш за все від зусиль та кваліфікації стоматолога-ортодонта, а саме від якісного обстеження пацієнта, установлення точного діагнозу, правильно обраного лікування і застосування найбільш підходящих ортодонтичних засобів.

Також, успішний результат лікування багато в чому залежить і від самого пацієнта, головним обов’язком якого є ретельне виконання усіх приписів лікаря.

Вам также могут понравиться Еще от автора

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.