Орхідеї для початківців — базовий догляд

120

Квіти є складними в догляді та вкрай вибагливі. Щоб вони добре прижилися та радували здоров’ям, гарним цвітінням, варто знати основні правила догляду, а також як додавати добриво для орхідей. Незнання може привести до хвороб та загибелі рослини.

Самі живучі орхідеї

Садівникам, які не знайомі з правилами утримання цих екзотичних квітів в будинку, та не знають яке додавати добриво для орхідей, та тільки збираються купити першу рослину, варто звернути увагу на сорт Фаленопсис. Це сама живуча та невибаглива квітка з великого розмаїття, представленого на українському ринку. Зустрічається 3 основних видах, відмінність між якими становить лише розмір куща: стандартний, карликовий та високий.

Цвіте орхідея цього виду досить тривалий час, легко мириться з поганим освітленням, проте до якості води та регулярності поливу вкрай чутлива. Недолік, так само, як і надлишок вологи призведе до загибелі рослини.

Іншими, невибагливими до умов утримання орхідеями вважаються наступні:

• Цимбідіум;

• Мильтония;

• Зозулині черевички;

• Вайлтекеара.

Оптимальна температура для цих квітів та рівень освітлення в дикій природі приблизно аналогічний умовам, в яких вони містяться в середньостатистичній квартирі.

Основні правила догляду за орхідеями

Завжди купуйте домашні квіти там, де вже купували якісні, здорові рослини або знаєте від знайомих, що в даному магазині працюють професіонали. Обов’язково перевірте стан кореневої системи рослини, вони повинні бути білого або світло-зеленого кольору без ознак зараження або підгнивання.

Важливо: Якщо бачите, що коріння рослини звисають або стирчать з горщика, не прагніть заправити їх всередину. Коріння епіфітів можуть добре розвиватися на повітрі, адже в природі квіти ростуть на деревах.

Обов’язково підберіть горщик під розміри орхідеї. Як правило, вони вирощуються в пластикових ємностях з великими дренажними отворами в дні. Безбарвна тара необхідна рослинам, тому що до коріння повинні проникати промені сонця, адже вони теж утворюють хлорофіл. Великі отвори потрібні для гарної аерації та випаровування вологи.

Часто недобросовісні продавці пересаджують орхідеї з пошкодженими корінням в красиві горщики та оформляють мохом сфагнумом. Можливо, перед покупцем просто творіння рук великого флориста, але такі екземпляри купувати небезпечно. Коріння рослини ламкі, а пошкоджені, необроблені, просто прикриті щільним мохом, загнивають дуже швидко. Навіть ретельний догляд з регулярним поливом та підгодівлею не врятують квітку, та доведеться його викинути.

Температура! Ще один важливий фактор розвитку рослин. Серед видового різноманіття цих квітів є ті, які прекрасно себе почувають при температурі 15

Вам также могут понравиться Еще от автора

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.