Планшет — необхідність чи марна трата грошей? Коли потрібний планшет?

760

Перша модель планшету з’явилася в продажу в 2010 році. Зараз можна купити планшет у Львові, Києві, Одесі та будь-якому іншому місті України. Планшети мають величезний попит, хоча ці девайси не можна назвати предметом першої необхідності. Навіщо ж їх тоді так завзято купують, і чи варто викладати за них гроші, якщо вони у Вас не зайві?
Планшет є пристроєм із сімейства комп’ютерів, яке відрізняється від нетбуків, ноутбуків і стаціонарних комп’ютерів компактними розмірами, зручним сенсорним екраном, мобільністю й тривалою автономною роботою від батареї. Тобто планшет — це щось середнє між смартфоном і ноутбуком. Але планшет не є мобільним телефоном, оскільки він не призначений для здійснення дзвінків й обміну повідомленнями, ці функції у нього є другорядними. Також планшет не слід вважати різновидом ноутбука, оскільки він не має клавіатури, не підходить для роботи з офісними документами (Word, Excel) і для набору великих текстів. Сенсорний екран планшета займає 90% усієї його поверхні, тому управління пристроєм і введення тексту виконуються виключно натисненням пальців, хоча за бажанням до нього також як і до комп’ютера можна під’єднати клавіатуру й мишу. На перший погляд усі планшети здаються однаковими, а насправді вони дуже різні. На сьогодні є два популярних види операційних систем, які використовуються на планшетних комп’ютерах, — це iOS від компанії Apple та Android, що розробляється компанією Google. Можна також зустріти планшети з операційною системою Windows 7, але вони не так популярні через незручності у використанні та велику ціну.
Усі сучасні планшети розраховані на те, що їх використовуватимуть для інтернет-серфінгу, а тому вони підключаються до мережі за допомогою Wi — Fi та 3G. Завдяки вбудованому адаптеру Wi — Fi на планшеті інтернет доступний у будь-якій точці, а якщо ж він підтримує роботу й в 3G мережах, то на планшеті інтернет працюватиме зі швидкістю 3,6 Мбіт/с. Це дуже вагомий аргумент на їх користь для людей, які постійно в дорозі й бажають мати якісний доступ до інтернету. Окрім наявності модулів Wi — Fi та 3G, головну роль в планшеті, як і в смартфоні, відіграє об’єм оперативної пам’яті, частота процесора кількість ядер, діагональ екрану і якість зображення. Чим вище ці показники, тим приємніше дивитися фільми, грати в ігри, слухати музику тощо.
Як показує практика, планшет легко поміщається в сумку та його зручно брати з собою для того, щоб:
1. Працювати в інтернеті. На планшеті робота в інтернеті сприймається, майже як на ноутбуку, чого не можна сказати при користуванні можливостями всесвітньої павутини смартфоном. Попри те, що планшет не можна назвати повноцінною заміною комп’ютеру, з ним завжди можна переглядати сайти, читати пошту, спілкуватися по Skype і в месенджерах типу IM.
2. Читати книги. Багато хто з нас любить читати книги, але щоб купити потрібну літературу або сходити у бібліотеку завжди бракує часу. А за допомогою планшету можна швидко придбати практично будь-яку електронну літературу та отримати задоволення від читання, особливо коли читаєш в дорозі й знаєш, що удома на це не зможете приділити так багато часу.
3. Розважатися. Широкоформатний дисплей планшетів робить їх прекрасним мобільним пристроєм, що дозволяє дивитися фільми, грати в ігри та слухати музику. На планшет можна завантажити багато музики, відео та ігор, які потім будуть Вам доступні завжди й усюди.
4. Малювати. У продажу є графічні планшети, призначені для художників, дизайнерів і фотографів. На них зручно малювати та за допомогою особливого пера вводити свій твір у комп’ютер.
5. Орієнтуватися на місцевості. На планшет можна встановити Navitel Навігатор і карти, щоб використати його для орієнтації на місцевості чи пошуку потрібного об’єкту. Планшети можна також використати для створення відео та фотографування, проте лише для любительських кадрів. Робити знімки планшетом не дуже незручно, а якість фотографій не завжди на високому рівні.
Так, навіщо ж потрібний планшет і чи варто витрачати на нього гроші, якщо у Вас є мобільний телефон і домашній комп’ютер? Відповідь на це питання ви повинні дати самі, адже кожна людина індивідуальна. Хтось швидко розчаровується після покупки планшету, і він лежить у них на полиці, як черговий непотрібний гаджет, а хтось використовує його під час тривалої їзди на транспорті та радіє тому, що провів цей час з користю, завдяки придбаному мобільному «міні-комп’ютеру».

Вам также могут понравиться Еще от автора

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.