Порушення у сфері оплати праці

734

Чи існують в Україні підприємства, на яких ніколи б не виникали конфлікти з приводу оплати праці? Кілька є. А на інших помилки та порушення зустрічаються на кожному кроці. Частота порушень в цілому взаємопов’язана зі специфікою бізнесу, нестабільним фінансовим становищем на підприємстві, неплатежами за договорами з боку контрагентів, припиненням операцій по рахунках через виявлені порушення з боку податкових відрахувань.

 

Найбільш часто порушення, пов’язані з оплатою праці, зустрічаються в наступних областях:

  1. Укладення та розірвання трудового договору.
  2. Ненадання компенсацій, обумовлених трудовим законодавством.
  3. Порядок роботи та відпочинку, відпустки.
  4. Використання системи заохочень та покарань.
  5. Спеціальні надбавки для окремих категорій співробітників.
  6. Кваліфікація персоналу.

 

Дуже часто трудовий договір укладається в усній формі, при цьому оплата праці може бути обумовлена туманно, що тягне за собою істотні різночитання. Нерідко в письмовий договір не включені умови оплати, розміри надбавок, доплат, премій. Адміністрація може не повідомити співробітника про зміни умов та оплати праці. Для осіб, яким встановлення іспитового строку не передбачено, можуть його призначити, заплативши частково, або взагалі утримавши зароблену суму.

 

Розрахунок в останній день

 

Величезні проблеми виникають через затримки заробітної плати та невиплати всіх належних грошей при звільненні. На багатьох підприємствах малого та середнього бізнесу, де готівкові гроші то є, то їх немає, зміщення графіка виплати зарплати – звичайна справа. Бувають випадки, коли підприємцю просто лінь возитися з виплатою грошей, або бізнесмен, бажаючи заощадити на оплаті труда бухгалтера, не бажає платити строго за розкладом.

 

Півроку без зарплат?

 

Одне з найпоширеніших порушень – перекладання фінансових проблем підприємства на робочих. Унаслідок тяжкої ситуації з грошима власник бізнесу відмовляється платити зарплату, апелюючи «до свідомості» співробітників, хоча їх це питання абсолютно не стосується. Проблеми з банком та контрагентами ніяк не позбавляють бізнесмена від обов’язку по своєчасній оплаті праці.

Незаконні стягнення у вигляді штрафів

 

Трудовий кодекс містить чіткий перелік допустимих стягнень, які можна застосувати до винного працівника. Підприємці нерідко цими положеннями нехтують, застосовуючи заходи на свій розсуд. Найчастіше працівники скаржаться на незаконні штрафи та позбавлення премії за дрібні провини, що не відносяться до адміністративного, податкового або кримінального права, де даний вид покарання прийнятний.

 

Допомога юристів

 

Якщо у вас виникли проблеми в області оплати праці, досвідчені юристи компанії Астарта допоможуть знайти правильне рішення та уникнути розвитку конфлікту.

Вам также могут понравиться Еще от автора

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.