В якому віці краще виправляти прикус у дітей

303

Порушення прикусу у дітей є достатньо поширеним явищем. Однак, не всі батьки на це своєчасно звертають увагу, оскільки помилково вважають, якщо дитина не скаржиться на зубну біль чи незручності під час вживання їжі, то й не потрібно її показувати стоматологу.

Фахівці навпаки, стверджують, що чим раніше батьки відведуть малюка в стоматологію, тим більше шансів своєчасно виявити можливі паталогії ротової порожнини, в тому числі формування неправильного прикусу.

Причини появи неправильного прикусу у дітей

Відомо, що від того, як розвиваються зубні щелепи дитини, залежить розвиток усіх систем маленького організму, в тому числі зовнішність і мовлення. В свою чергу, нормальний ріст зубощелепної системи залежить від правильної роботи м’язів, розташованих поблизу зубного ряду. Тому з самого народження дитини потрібно прислуховуватись до порад педіатра щодо заборони використання, наприклад, сосок круглої довгастої форми, які погано впливають на м’язовий баланс щелеп, чим порушують фізіологічно правильне положення язика. Особливо це стосується матерів, які штучно вигодовують своїх малюків.

Крім цього, потрібно слідкувати за поганими звичками своїх дітей, а також за тим, як вони дихають. Батьків мають насторожити наступні дії дитини:

  • часте дихання ротом;
  • сон на одному боці;
  • закушування губи;
  • постійне сосання пальців.

Це перші дзвіночки, які говорять про те, що малюку терміново потрібна консультація лікаря-ортодонта. Якщо не прийняти відповідні міри, такі дії сприятимуть неправильному розвитку щелепи, чинитимуть негативний вплив на формування молочних зубів та викличуть серйозні порушення прикусу.

Виправлення прикусу у дітей: в якому віці це краще робити

Існує багато думок на рахунок того, коли саме краще вперше показати малюка лікарю-ортодонту. За відсутності серйозних проблем, звичайно, можна не поспішати і перший візит в стоматологію відкласти, допоки дитині не виповниться 3-5 років. Саме в цьому віці у дітей формується молочний прикус. Однак, коли мова йде про шкідливі звички і нерівний зубний ряд, фахівці єдині в тому, що це потрібно робити відразу після їх виявлення.

Вчасна діагностика неправильного прикусу дає змогу запобігти подальшому розвитку паталогії, а прості профілактичні заходи — позбавитися проблеми. Для цього потрібно:

  • ввести до раціону дитини достатню кількість твердої їжі;
  • відучувати її від наявних шкідливих звичок;
  • робити спеціальний комплекс вправ для м’язів щелепи і язика.

Якщо таких заходів замало, ортодонт може запропонувати для носіння міофункціональний трейнер (двощелепну силіконову капу, яка одягається переважно вночі) або у випадку відсутності декількох зубів — профілактичні знімні пластини зі штучними зубами (на кожний втрачений зуб виготовляється окрема пластина).

У період активного росту дитини (з 6 до 12 років) формується змінний прикус. Якщо він розвивається неправильно, то для його виправлення, крім профілактичних заходів, про які щойно йшла мова, фахівці радять використовувати незнімні брекет-системи.

У випадку, коли у дитини в підлітковому віці (після 12 років) вже сформувався неправильний постійний прикус, лікування здійснюється за допомогою брекетів, елайнерів або прозорих капів.

Як бачимо, краще своєчасно звернутися до ортодонта, отримати дієві поради щодо формування правильного прикусу у дітей та виправлення вже наявної паталогії.

Вам также могут понравиться Еще от автора

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.